Dla dzieci,  Świdnica

Świdnica – OSiR Bunkier

Około 3 km od centrum Świdnicy (w kierunku południowym) zlokalizowane są dwa sporej wielkości bunkry mające ok. 20 metrów średnicy oraz 15 metrów wysokości. Powstały prawdopodobnie w 1938 roku, jednak nie zostały ostatecznie ukończone, wobec czego ich ostateczne przeznaczenie nie jest do końca jasne. W jednym z bunkrów podczas wojny mieściło się niemiecki radio wojskowe z ówczesnego Wrocławia.

Jeden z bunkrów w 1994 roku został zaadaptowany na ośrodek przez Zielonogórski Klub Karate. Obecnie jest tu dobrze znany zielonogórzanom Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bunkier”, organizujący własne imprezy dla dzieci, a także zamknięte imprezy dla różnego rodzaju grup (m.in.klasy, firmy, kluby sportowe). W ramach różnego rodzaju atrakcji, których jest coraz więcej, są tu m.in. strzelanie z łuku, ścianka wspinaczkowa, strzelanie do butelek, przeciąganie liny, zabawy plastyczne, siatkówka, do tego świetne miejsce do organizowania ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Oprócz takich zorganizowanych imprez jest tu m.im. możliwość korzystania z siłowni, gry w sqausha. Podsumowując – naprawdę ciekawe miejsce. Jadąc drogą z kocich łbów mijamy kamienne kręgi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *