Dla dzieci,  Przyroda

Zielona Góra – Mini ZOO Bajkowa Zagroda

Mini ZOO jest częścią zielonogórskiego Ogrodu Botanicznego. Otwarte zostało 12 kwietnia 2014 roku jak atrakcja dla dzieci łącząca możliwość oglądania zwierząt z zabawą na placu zabaw oraz zwiedzaniem figurek bohaterów bajek. Obiekt zaprojektowany został na wzór nowosolskiego Parku Krasnala, a dofinansowany został z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Brandenburgia jako projekt „Rozbudowa i rozwój infrastruktury transgranicznej połączony ze wzmocnieniem oferty w turystyce rekreacyjnej i edukacyjnej w Euroregionie Sprewa – Nysa-Bóbr, poprzez rozszerzenie i połączenie w sieć przyrodniczych ofert rekreacyjnych i edukacyjnych Zoo w Cottbus i Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze”.

Goście mini ZOO mogą zobaczyć m.in. daniele, surykatki, owce kameruńskie, pawie i papugi. Wejściem na jego teren jest imitacja bramy w wielkim pniu, a wchodzących wita gadające drzewo. Oprócz części dostępnej dla wszystkich są jeszcze, w których działa azyl dla ptaków.

Początkowo zapowiadano, że mini ZOO zostanie powiększone do ok. 4 hektarów, a tymczasem od momentu otwarcia tak naprawdę niewiele się tam zmieniło. Szkoda, bo zarówno w Ogrodzie Botanicznym, jak i w Mini ZOO można miło spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *