Dla dzieci,  Przyroda

Zielona Góra – Palmiarnia

Palmiarnia jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów dzisiejszej Zielonej Góry. Zbudowana została „w oparciu” o domek winiarza należący niegdyś do wytwórni Gremplera, znajdujący się na jednym z wielu winnych wzgórz. Początki  tego obiektu sięgają lat 60-tych, obecny obiekt jest kolejną wersją. Przez ponad 50 lat Palmiarnia zmieniała swoje oblicze, co miało niewątpliwie związek z powiększaniem kolekcji roślin.

Dziś na parterze znajduje się restauracja, na pierwszym piętrze kawiarnia, a na wyższych kondygnacjach zlokalizowane są tarasy widokowe. W hallu umieszczono wodne ozdoby w postaci podświetlanych wodospadów. Dzieci chętnie oglądają żółwie oraz ryby pływające w kilku różnej wielkości akwariach. Największą atrakcją są jednak rośliny, a wśród nich daktylowiec kanaryjski, który był bezpośrednim powodem ostatniej rozbudowy przeprowadzonej w 2006 roku, ponieważ zwyczajnie nie mieścił się już pod dachem.

Ze wzgórza rozciąga się widok na Zieloną Górę, a na pobliskich ławeczkach można spędzić miło spędzić czas. Przed Palmiarnią istnieje uprawa winorośli, jako pamiątka po dawnych miejskich tradycjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *