Borów Wielki,  Dwory

Borów Wielki – Dwór

Dwór w obecnym kształcie (jako piętrowy budynek z mansardowym dachem) jest pozostałością po przebudowie z końca XIX wieku (pierwsza budowla stanęła w tym miejscu prawdopodobnie ok. 300 lat wcześniej). Po II wojnie światowej, jak wiele podobnych obiektów, został przejęty przez miejscowy PGR i zamieniony na magazyn. Dziś stanowi własność prywatną i jest niestety w opłakanym stanie.

Obok dworu znajduje się staw oraz park. W latach swojej świetności całość prezentowała się zapewne bardzo korzystnie. Budynek stoi w pewnej odległości od drogi nr 293 prowadzącej do Nowego Miasteczka (na oko to ok. 150 m), blisko zjazdu z drogi nr 297.

Jeden Komentarz

  • Ewa

    Aż żal patrzyć jak zniszczony jest ten Dworek ,jako dziecko pięcioletnie mieszkałam w tym dworku to był rok bodajże 1961 lub 2 ,z boku były magazyny zbożowe ,ja mieszkałam na danej górze ,piętro niżej mieszkał kierownik pan Aleksander Muszyński z żoną i synami Józefem,Bogdanem i Tadeuszem to pamiętam .Były 2 stawy jeden koło drugiego ,pamiętam też jak przez cały staw przeciągami siatki i wyławiali ryby ,.Szkoda że nowy właściciel tak zaniedbał ten Dworek ,jakby wyremontował to byłby piękny obiekt bo w ścianach były różnego rodzaju figurki .Pozdrawiam mieszkańców Borowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *