Wichów (Weichau)
Wichów jest niewielką wioską leżącą na dawnej granicy księstw głogowskiego i żagańskiego. Aktualnie najbardziej znana jest chyba z mierzącego ok. 280 metrów wysokości nadajnika radiowo-telewizyjnego. Gdyby jednak ktoś chciał zwiedzić tutejsze zabytki, to może zobaczyć przede wszystkim XIII-wieczny kościół oraz dzwonnicę z przełomu XIX i XX wieku.
-
Dzwonnica
Na skrzyżowaniu głównej ulicy Wichowa oraz drogi prowadzącej na Kożuchów stoi ciekawa kamienno-ceglana dzwonnica. Na wieży znajduje się zegar na każdej z czterech ścian. Z innych informacji można znaleźć właściwie można tylko te, że dzwonnica powstała na przełomie XIX oraz XX wieku, a służyła zarówno katolikom oraz protestantom, jako że we wsi znajdowała się także nieistniejąca już świątynia ewangelicka.
-
Kościół św. Marcina
Kościół zlokalizowany jest w centrum wsi, przy skrzyżowaniu z drogą na Brzeźnicę. Zbudowany został pod koniec XIII wieku z kamienia narzutowego. Charakterystycznymi elementami są przede wszystkim czworoboczna wieża (połowa XVI wieku) z ceglanym szczytem i dachem dwuspadowym oraz wysokie i wąskie okna od strony wschodniej i południowej. Nie ma tutaj absydy, a prezbiterium ma kształt prostokątny. Teren otoczony jest murem kamiennym z dwoma bramami. Od strony wieży o kościół oparta jest kamienne epitafium. Z zewnątrz kościół nie robi oszałamiającego wrażenia, jednak z książki K. Garbacza można dowiedzieć się, że wewnątrz można zobaczyć ciekawe zabytkowe wyposażenie.